Skórzane kurtki – na jakie modele warto postawić?

Szafa kapsułowa składa się z klasycznych ubrań, które można ze sobą dowolnie łączyć, bez obawy, że coś pójdzie nie tak – stylizacje zawsze są udane, a do tego eleganckie. Nie może w niej również zabraknąć skórzanej kurtki, która może być wygodnym i funkcjonalnym dodatkiem do eleganckich i casualowych zestawów – wystarczy tylko wybrać odpowiednią kurtkę ze skóry. 

Kurtka skórzana damska – jaki wybrać fason?

Skórzane kurtki dla kobiet dostępne są w miejscach jak Dstreet.pl w szerokim i różnorodnym wyborze, ale tylko kilka fasonów jest najbardziej uniwersalnych i można je wykorzystać w bardzo różnych stylizacjach. Przede wszystkim warto postawić na ramoneskę – motocyklową kurtkę wylansowaną przez gwiazdy muzyki rockowej, która odznacza się nieco drapieżnym charakterem, a dzięki temu świetnie sprawdza się w stylizacjach casualowych. Ramoneska ma długość do bioder, podwójne klapy z ćwiekami, zamek przesunięty w bok oraz doszyty na dole pas, którym można spiąć poły. Niektóre modele mogą posiadać jeszcze zamki przy rękawach oraz więcej metalowych ćwieków i dodatków. Ta najbardziej klasyczna wersja od lat jest modna i nic nie zapowiada, aby miałoby być inaczej. Można nosić ją do spodni, spódnic i sukienek – dzięki temu wszystkie stylizacje są bardziej wyraziste i z pazurem. Co istotne – pasuje na kobietę w każdym wieku i o każdym typie figury. 

Innym fasonem skórzanej kurtki, który warto mieć w swojej szafie, jest chanelka – dopasowana kurtka do bioder o prostym kroju i zapinana na suwak. Nie posiada klap i kołnierzy, co najwyżej niektóre modele mogą posiadać niedużą stójkę. Cały ten minimalizm sprawia, że jest ona idealna dla eleganckich stylizacji – można nosić ją do spodni cygaretek, ołówkowych spódnic i klasycznych sukienek – świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla tradycyjnych marynarek. Fason ten również pasuje niemal na każdą kobietę – wystarczy tylko dobrze dopasować rozmiar. Chanelkę można także zastąpić skórzaną marynarką, która również staje się coraz bardziej popularna. 

Jak wybrać kurtkę skórzaną damską, jeśli chodzi o fason? – Warto mieć w swojej szafie zarówno chanelkę, jak i ramoneskę lub postawić na jedną z nich, a wtedy zdecydować się na ten wariant, który częściej wykorzystamy w swoich stylizacjach. Oczywiście można także zdecydować się na inne mniej popularne fasony, np. kurtkę ze skóry bomberkę czy nawet dłuższy płaszcz – trzeba jednak liczyć się z tym, że raczej nie dopasujemy ich do wszystkich naszych stylizacji. 

Kolor kurtki ze skóry – na jaki się zdecydować?

Najbezpieczniejszym wyborem jest kurtka ze skóry w kolorze czarnym – zarówno ramoneska, jak i chanelka. Jeśli jednak chodzi o chanelkę, to w sklepach znajdziemy ją również w wielu innych kolorach, np. beżowym, czerwonym, różowym, szarym, czy nawet zielonym – możemy więc wybrać adekwatnie ze swoimi preferencjami. Natomiast ramoneski to najczęściej klasyczne czarne kurtki, choć można także postawić na odcienie brązu – ramoneski w innych kolorach, np. białym czy różowym, wzbudzają mieszane uczucia, ale nie znaczy to, że musimy z nich rezygnować – po prostu takie kreacje będą bardziej zwracały na siebie uwagę. Biała ramoneska to często również element kreacji panny młodej. Tak więc wybór koloru warto dobrze przemyśleć i dopasować do innych ubrań, które mamy w szafie, aby można było ją jak najczęściej zakładać. Z kurtką w kolorze czarnym na pewno nie będziemy mieć takiego problemu. 

Rozmiar kurtki skórzanej – jak dopasować?

Jak wybierać kurtki skórzane damskie pod względem rozmiaru? Warto pamiętać o tym, że skórzana kurtka się nie rozciąga, więc jeśli zechcemy założyć pod nią również sweter, to powinna być odpowiednio duża – najlepiej więc przymierzać ją nie tylko na t-shirt, ale również grubszą bluzę lub właśnie sweter – dzięki temu będziemy mogli również stworzyć jeszcze więcej interesujących i intrygujących stylizacji. Na pewno skórzana kurtka nie może być zbyt ciasna – opięta nie prezentuje się zbyt dobrze, choć trzeba przyznać, że skórzane kurtki świetnie modelują sylwetkę, pod warunkiem oczywiście, że nie są ani za duże, ani za małe.