Wybór szlafroka po kąpieli

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się szlafrok damski. Jest to uniwersalna bielizna, którą można wykorzystać w różnych sytuacjach. 

Jaki szlafrok wybrać?

W tym artykule tłumaczymy jak wybrać szlafrok damski, który będzie idealnie pasować każdej kobiecie. Za ojczyznę szlafroków powszechnie uznaje się Francję. Należy jednak pamiętać, że to z języka niemieckiego pochodzi słowo „szlafrok”. Szlafrok długi jest stosowany w celu ogrzania ciała po kąpieli lub chwilę po przebudzeniu. Takie odzienie może się przydać w różnych sytuacjach, dlatego każdy powinien mieć przynajmniej jeden szlafrok w garderobie. Często wybierają go karmiące kobiety, ponieważ umożliwia szybkie odsłonięcie piersi. Często stosowane są także zmysłowe materiały lub ozdobne elementy. Do szlafroka doskonale pasuje koszulka nocna i stringi lub seksowne body. Taka stylizacja sprawdzi się idealnie podczas namiętnej randki z partnerem. Zdecydowanie największym uznaniem cieszą się damskie szlafroki koronkowe i długie. Niektórzy mogą czuć się nieco pogubieni, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele szlafroków w różnych wzorach oraz wersjach kolorystycznych. 

Rodzaje szlafroków

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych sklepów działających wiele lat na rynku. Kupując szlafrok warto w pierwszej kolejności pomyśleć o jego przeznaczeniu. Szlafrok z ciepłego materiału, takiego jak polar będzie idealny, jeżeli zamierzamy go używać tylko po kąpieli. Jako szlafrok do szpitala można za to wykorzystać modele wyprodukowane z miękkiej bawełny. Są one bardzo delikatne i miłe w dotyku, a do tego nie podrażniają skóry. W okolicznościach intymnych dobrze sprawdzi się szlafrok satynowy lub peniuar koronkowy. Należy pamiętać, że jest to świetny sposób, żeby zaskoczyć swojego partnera w sypialni. Z pewnością nie będzie spodziewać się tak odważnej stylizacji. Wykorzystywane są głównie takie materiały jak: bawełna, jedwab oraz miękki polar. W chłodne wieczory jesienne lub zimowe można założyć szlafrok polarowy lub ewentualnie satynowy. Klasyczne szlafroki mają długość do kolan, ale w sprzedaży można znaleźć zarówno dłuższe, jak i krótsze modele. Teraz masz już wiedzę jak wybrać szlafrok damski.