Sylwester – jaką sukienkę wybrać?

Sylwester to jedyny dzień w roku, kiedy to można się wystroić i pobawić w gronie przyjaciół i rodziny. Panie na ten szczególny wieczór najczęściej szukają nietuzinkowej sukienki, która będzie naturalnie pasować do okazji i warunków, w jakich ta noc będzie spędzona. Jak wybrać sukienkę na sylwestra? 

Sukienka na domówkę

Sukienka sylwestrowa (tu przykład od Intimiti) przede wszystkim musi pasować do typu imprezy. Jeśli ma to być domówka z przyjaciółmi, to najlepiej sprawdzi się nieco luźniejszy strój. Oczywiście nie oznacza to wcale, że nie można ubrać cekinów czy błyszczących strojów. Sukienka może być krótka lub długa. W zależności od indywidualnych preferencji można wybrać krój luźniejszy, bądź dopasowany. Najważniejsze jest to, aby można było swobodnie tańczyć do białego rana. Na domówce tak naprawdę panuje dowolność. Można założyć bardzo elegancką, długą sukienkę z wyciętymi plecami, bądź luźną, dzianinową wykończoną błyszczącą nicią. Jeśli ktoś ma ochotę przyjść w spodniach, to także nie ma problemu. W końcu najważniejsze jest dobre samopoczucie i zabawa.

Jak wybrać sukienkę na bal sylwestrowy?

Bale sylwestrowe organizowane są w restauracjach, pałacach czy domach weselnych. Czasami są to tematyczne imprezy, które sugerują, jaki strój jest preferowany. Najczęściej jednak panuje dowolność. Na bal sylwestrowy doskonale pasować będzie długa suknia wieczorowa. Nie musi być ona błyszcząca, lepiej postawić na elegancję i styl. Najlepszym wyborem będą sukienki w stonowanych barwach, które podkreślają kobiecość i urodę. Pięknie prezentować się będzie sukienka z rozporkiem na  całej długości nogi oraz odsłonięte plecy. Oczywiście najważniejsze jest to, aby sukienka pasowała do sylwetki. Wysokie panie mogą wybrać długie sukienki. Niższe kobiety powinny raczej wybrać te przed kolano. Bale sylwestrowe odbywają się również w klubach. W tym przypadku panuje jednak zazwyczaj nieco luźniejsza atmosfera, co nie oznacza, że długa, elegancka suknia nie będzie odpowiednia. Do klubu można także wybrać sukienki bardziej seksowne, które podkreślają walory kobiety.