Którą kurtkę wybrać w okresie zimowym?

Już na początku października, a już na pewno pod koniec tego miesiąca, w sklepach można spotkać propozycję kurtek zimowych. Zaskakują one mnogością kolorów, a czasem nawet i wzorów. Która z tych kurtek będzie najlepsza? Nie tak łatwo będzie odpowiedzieć na to pytanie. Należy pamiętać o tym, że to nie estetyka jest najważniejszym czynnikiem decydującym.

Dobre kurtki na ujemne temperatury

Czy kurtka zimowa Prosto powinna być tak ściśle dopasowana do ciała? Okazuje się, że nie, ponieważ można w ten sposób zablokować sobie wygodę i komfort ruchów. Będzie to na pewno nie lada utrudnienie, jeżeli ktoś np. będzie chciał uprawiać sporty zimowe, czy po ludzku będzie bawił się z dziećmi na śniegu.

Poza tym nie można zapomnieć o tym, że pod zimowymi okryciami wierzchnimi nosi się grubsze elementy odzieży. Szacuje się więc, że zimowa kurtka Prosto musi być 0,5 lub 1 rozmiar większa niż  bywa przy cieńszych okryciach.

Kurtka z dobrego materiału

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są wykonane Prosto kurtki zimowe. Najlepsze są te, które wykonane są z nylonu i poliestru. Dobry, solidny materiał to podstawa, dzięki czemu można być pewnym, że takie okrycie wierzchnie będzie nosić się dłużej niż jeden sezon.

A czy sam fason kurtki zimowej jest ważny? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli chodzi o ściągacze, które znajdują się przy rękawach i u dołu kurtki. Dzięki temu można być pewnym tego, że kurtka będzie w stanie zapewnić więcej ciepła, a pod spód nie będzie przedostawało się zimne powietrze.