Jaki założyć biustonosz?

W ubiorze istotny jest każdy element garderoby, zatem nawet biustonosz ma znaczenie. Jego podstawowym zadaniem jest co prawda dbanie o ładny wygląd piersi, ale także ma być wygodny. Jak się okazuje, jest kilkanaście różnych rodzajów biustonoszy, dlatego też nie zawsze wiadomo, który będzie najlepszy dla danej wielkości i kształtu piersi.

Biustonosze to podstawa garderoby każdej kobiety jednak w zależności od sylwetki kobiety wybierane mogą być różne rodzaje i modele. Otóż dla pełniejszego biustu, a zarazem mniej jędrnego, dobry może być stanik typu balkonetka. Przeważnie nie jest usztywniany, a miseczki składają się z trzech elementów. Jeśli kobieta chce podkreślić swój biust bez odsłaniania go, może natomiast zdecydować się na stanik typu full-up. Dokładnie zasłania biust i jest wygodny ze względu na szeroki mostek.

Z kolei kobiety z głębokim dekoltem, szczególnie w kształcie litery V docenią biustonosze typu plunge. W nich biust prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, gdyż jest zabrany z boku do środka.  Na specjalne zaś okazje, można powiedzieć na randki, dobrym rozwiązaniem jest biustonosz, który wypycha piersi ku górze, czyli typu push-up.

W nim nawet niewielki biust może zyskać nieco w obwodzie, głównie za sprawą dodatkowych żelowych wypełnień. Kobiety, które często noszą t-shirty, najlepiej będą się czuć w biustonoszach typu  t-shirt bra. Nie mają żadnych ozdobników, dlatego też nie odznaczają się pod koszulką.

Dla pań, które nie mogą sobie pozwolić na fiszbiny, stworzono stanik bezfiszbinowy. Może być idealny na dzień, jak i na noc. Są jeszcze w sprzedaży biustonosze usztywniane. Dzięki nim można formować miseczkę i czuć się komfortowo.

Dodaj komentarz